Z radością informujemy, że od września rusza w BAZIE cykl warsztatów dla nastolatków, wspierających ich kompetencje miękkie. Warsztaty odbywać się będą popołudniami oraz w soboty. Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi opisami poszczególnych zajęć. Zapisy przyjmujemy przez system Evenea na stronie www.mamazmama.pl/wydarzenia.
Dla Wolontariuszy Fundacji MAMA Z MAMĄ zajęcia są BEZPŁATNE. Dla pozostałych nastolatków koszt warsztatów wynosi 35 zł. Program realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Gminy Tarnowo Podgórne.
[Warunkiem uczestnictwa w zajęciach, jest dostarczenie na nie oświadczenia, które znajdą Państwo poniżej. Oświadczenie wystarczy złożyć tylko raz, niezależnie od ilości zajęć w ramach programu].
1. STRESS-LESS DLA NASTOLATKÓW
Poniedziałek 18.09, godz. 17:30-19:30
Środa 20.09, godz. 17:30-19:30
Techniki radzenia sobie ze stresem i rozładowywania napięcia emocjonalnego. Uczymy, jak wykorzystać oddech i proste ćwiczenia, aby pomóc sobie wprowadzić spokój, wzmocnić koncentrację, a nawet polepszyć stan ogólnego zdrowia. Uczymy również metody regulacji nerwu błędnego – kluczowego dla naszej kondycji psychicznej, odpowiedzialnego za funkcjonowanie większości najważniejszych narządów w naszym ciele. Sprawdzian? Egzamin? Trudna rozmowa? Po tych zajęciach z pewnością dacie sobie radę!
2. FINANSE DLA NASTOLATKÓW
Sobota 23.09, godz. 10:00-13:00
Czyli ekonomia małego portfela. Mówimy o tym w jaki sposób nasze obecne, niewielkie zasoby i rosnące z wiekiem dziecka możliwości plus wiedza na temat zarabiania i zarządzania zasobami. mogą poprowadzić młodego człowieka do szybkiej stabilności ekonomicznej na początku samodzielnego życia. Prostym i zrozumiałym językiem, przekazujemy proste i ciekawe techniki.
3. TECHNIKI ZAPAMIĘTYWANIA
Poniedziałek 25.09, godz. 17:30-19:30
Środa 27.09, godz. 17:30-19:30
To kolejna odsłona programu, skierowanego do uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej i liceum. Uczymy, jak wykorzystać nasz umysł i zmysły, by poprawić szybkość zapamiętywania długotrwałego. Proste i przyjemne techniki i ćwiczenia podczas zajęć, to nasza droga, by pomóc nastolatkom w odciążeniu głów i lepszym radzeniu sobie z ogromem wiedzy, jaką mają do przyswojenia.
4. MOJA PRZESTRZEŃ DO NAUKI
Piątek 29.09, godz. 17:00-20:00
Warsztaty z architektem, Kasią Samulską, podczas których zastanowimy się, jak zorganizować swój pokój, aby sprzyjał on skupieniu podczas nauki, ale także był naszą domową ”bazą”, w której z przyjemnością wypoczywamy. Porozmawiamy m.in. o tym, jak powinny być ustawione meble i poszczególne przedmioty, żeby przestrzeń nam sprzyjała, jakie kolory sprzyjają poszczególnym stanom emocjonalnymi koncentracji oraz wspólnie rozrysujemy zaplanowane zmiany.
5. DOGADAĆ SIĘ I CZUĆ SIĘ WYGRANYM
Sobota 30.09, godz. 15:00-19:00
sobota 18.11 godz. 10:00-14:00
Warsztaty mediacyjno-negocjacyjne dla nastolatków oparte na metodzie NVC (Porozumienie Bez Przemocy). Zgodnie z metodą Komunikacji Bez Przemocy, podstawowym elementem komunikacji jest precyzyjne wyrażanie swoich potrzeb, czyli branie odpowiedzialności za własne uczucia poprzez uświadamianie sobie ich przyczyn. Uczymy empatycznej i konstruktywnej komunikacji, wygaszającej agresję. Dajemy konkretne narzędzia i techniki do zastosowania w szkole, domu, wśród znajomych.
6. UTALENTOWANI (od 13 r.ż.)
Sobota 07.10 godz. 10:00-16:00,
Sobota 28.10, godz.12:00-18:00
Sobota ??.11 (termin w trakcie ustaleń)
Warsztaty, które podbiły w ubiegłym semestrze Wasze serca! Analizujemy predyspozycje nastolatków do realizowania się w obszarze przyszłej pracy zawodowej. Rozkładamy na czynniki pierwsze cechy osobowości, pasje i zainteresowania, marzenia, sposób patrzenia na rzeczywistość oraz uczymy planować ścieżkę rozwoju. Wykorzystujemy testy osobowościowe i techniki pozwalające na rzeczową analizę potencjału młodego człowieka i obalamy mit, że człowiek „utalentowany” to tylko ten, kto ma szansę zaznaczyć się z historii świata niczym Albert Einstein.
7. ZARZĄDZANIE MAŁYM ZESPOŁEM
Sobota 21.10, godz. 10:00-14:00
Zarządzanie dla nastolatków, to zajęcia dające wiedzę na temat tego, jak współpracować z ludźmi, aby ich talenty i predyspozycje poprowadziły nas do wspólnego sukcesu. Jak komunikować, planować, słuchać? Dlaczego jesteśmy tak różni i co nam to daje? Skąd tyle nieporozumień i jak temu zapobiegać tworząc coś razem?
8. ZARZĄDZANIE MAŁYM PROJEKTEM
Sobota 04.11, godz. 10:00-14:00
Czyli o tym, jak pomysł przekuć w sukces? Jakie są składowe dobrze zorganizowanego wydarzenia czy innego przedsięwzięcia? O czym należy pamiętać, o co zadbać? Niezależnie od tego, czy jest to impreza ze znajomymi, projekt przedegzaminacyjny czy organizacja szkolnej gazety, zasady są podobne. Uczymy technik i zasad, które przydadzą się nastolatkom nie tylko w szkole, ale również później, w dorosłym życiu.
Zapisy:
Zapraszamy!